PL GB DE CZ
Konsultacje Społeczne - Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2015-2022

2015-07-27 09:34:16

Zachęcamy wszystkich mieszkańców obszaru działania LGD Partnerstwo Ducha Gór do włączenia się w proces opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla naszego obszaru.

 

 

więcej >>

Aktualności i wydarzenia od dnia 01.11.2012r. prowadzone są na stronie głównej Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór

2012-11-06 14:05:06

więcej >>

Uwaga!!! Zmiana adresu biura LGD Partnerstwo Ducha Gór

2012-10-15 08:00:57

Nowy adres:

ul. Konstytucji 3 Maja 25

58-540 Karpacz

Kontakt telefoniczny możliwy pod numerem 699 953 058

więcej >>

Wędrówki po Krainie Ducha Gór

2012-09-25 13:02:39

Wszelkie informacje o Wędrówkach po Krainie Ducha Gór znajdują się z zakładce Program Leader/Święto Ducha Gór lub po kliknięciu na poniższy link

http://www.konkursy.duchgor.org/pl/102/swieto-ducha-gor/

więcej >>

Po Kiermaszu Wiosennym w Łomnicy

2012-03-19 10:58:25

I po Kiermaszu...

więcej >>

Wystawa grafik z kolekcji Haselbacha „Podróże w czasie”

2012-02-14 15:55:50

Zapraszamy na wystawę w Pałacu Paulinum

więcej >>

Spotkanie wymiany doświadczeń LGD w dniach 30-31.01.2012 roku Karczowiska.

2012-02-08 08:32:27

Krótka relacja z wyjazdu przedstawicieli LGD Partnerstwo Ducha Gór

więcej >>

II Karkonoski Zjazd Saniami Rogatymi w Jagniątkowie

2012-02-07 12:30:56

Zaproszenie na wydarzenie w dniu 11 lutego

więcej >>

Wyszukiwarka
Szukaj w serwisie:

PIFE
Wsie Polskie
MRiRW
ARiMR
PROW
UE
logo DS
KSOW
FIO
NGO
Nowa publikacja Instytutu Obywatelskiego

Nowa publikacja Instytutu Obywatelskiego. Na stronie www.instytutobywatelski.pl opublikowano raport „Rozwój przedsiębiorczości szansą polskich obszarów wiejskich”  autorstwa Michała Marciniaka,

Obszary wiejskie stanowią, zgodnie z danymi statystycznymi 93% powierzchni Polski i są zamieszkiwane przez ok. 40% ludności. Jak szacuje Główny Urząd Statystyczny sytuacja taka będzie się w ciągu najbliższych lat utrzymywała. W związku z tym istotne jest, aby zapewnić ich mieszkańcom warunki dla szybkiego rozwoju. Największym problemem, z którym boryka się polska wieś jest bezrobocie. Celem polityki rozwoju wsi i obszarów wiejskich, co wpłynie równocześnie na wzrost konkurencyjności całego kraju, powinno być więc przede wszystkim wspieranie mechanizmów rozwijających przedsiębiorczość na tych obszarach, celem wchłonięcia nadwyżek siły roboczej w gospodarstwach rolnych.
Tytułowa teza raportu autorstwa Michała Marciniaka „Rozwój przedsiębiorczości szansą polskich obszarów wiejskich” wsparta została faktami obrazującymi wyzwania stojące przed obszarami wiejskimi i rekomendacjami zawierającymi postulaty konkretnych działań.
Na raport składają się wprowadzenie oraz osiem rozdziałów poświęconych opisowi potencjału gospodarczego obszarów wiejskich, poziomu bezrobocia na wsi, wsparciu dla rolnictwa jakie oferują programy unijne, szczególnie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13 oraz fundusze strukturalne. Oddzielnie opisany został potencjał gospodarczy terenów cennych przyrodniczo, możliwości jakie daje rozwój internetu na wsi oraz organizowanie się rolników w grupy producenckie.

Publikacja stanowi kolejną pozycję wydaną przez Instytut Obywatelski dotyczącą wsi i obszarów wiejskich. Wcześniej opublikowana została analiza „Nowoczesna wieś: po pierwsze edukacja”, której autorem jest Błażej Nadobnik.

Raport do pobrania w całości na:
http://www.instytutobywatelski.pl/2150/raporty/raport-rozwoj-przedsiebiorczosci-szansa-polskich-obszarow-wiejskich

Więcej informacji: m.haponiuk@instytutobywatelski.pl

MICHAŁ MARCINIAK:
ekspert w zakresie rozwoju wsi i obszarów wiejskich. Były dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wcześniej pracował w KRUS i ARiMR. Stale współpracuje z Instytutem Obywatelskim.

INSTYTUT OBYWATELSKI:
Głównym celem Instytutu Obywatelskiego jest promowanie i upowszechnianie idei obywatelskości, wskazanie konieczności zaangażowania obywateli w życie publiczne, wypracowanie mechanizmów współpracy umożliwiających i rozwijających kooperację pomiędzy politykami różnych szczebli, przedstawicielami mediów i obywatelami. Dlatego działalność Instytutu sprowadza się między innymi do:prowadzenia projektów badawczych i analitycznych pomagających budować autentyczne społeczeństwo obywatelskie.

Więcej na: www.instytutobywatelski.pl

<<< powrót