Konsultacje Społeczne - Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2015-2022
2015-07-27 09:34:16
Zachęcamy wszystkich mieszkańców obszaru działania LGD Partnerstwo Ducha Gór do włączenia się w proces opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla naszego obszaru.
Aktualności i wydarzenia od dnia 01.11.2012r. prowadzone są na stronie głównej Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór
2012-11-06 14:05:06
Uwaga!!! Zmiana adresu biura LGD Partnerstwo Ducha Gór
2012-10-15 08:00:57
Nowy adres:
ul. Konstytucji 3 Maja 25
58-540 Karpacz
Kontakt telefoniczny możliwy pod numerem 699 953 058
Wędrówki po Krainie Ducha Gór
2012-09-25 13:02:39
Wszelkie informacje o Wędrówkach po Krainie Ducha Gór znajdują się z zakładce Program Leader/Święto Ducha Gór lub po kliknięciu na poniższy link
http://www.konkursy.duchgor.org/pl/102/swieto-ducha-gor/
Po Kiermaszu Wiosennym w Łomnicy
2012-03-19 10:58:25
I po Kiermaszu...
Wystawa grafik z kolekcji Haselbacha „Podróże w czasie”
2012-02-14 15:55:50
Zapraszamy na wystawę w Pałacu Paulinum
Spotkanie wymiany doświadczeń LGD w dniach 30-31.01.2012 roku Karczowiska.
2012-02-08 08:32:27
Krótka relacja z wyjazdu przedstawicieli LGD Partnerstwo Ducha Gór
II Karkonoski Zjazd Saniami Rogatymi w Jagniątkowie
2012-02-07 12:30:56
Zaproszenie na wydarzenie w dniu 11 lutego
Właściciele Pałacu Staniszów i firma LBL s.c., organizator Karkonoskiego Festiwalu Światła, zapraszają miłośników światła, pięknej przyrody i architektury do Pałacu Staniszów (Jelenia Góra – woj. dolnośląskie) na pokaz iluminacji.
8 września (środa), od zmierzchu do godziny 22.00, Pałac Staniszów oraz otaczający go park rozbłyśnie nowym, kolorowym światłem. Całość iluminacji przygotowana będzie przy użyciu energooszczędnych opraw LED Philips.
Zapraszamy serdecznie!
LBL s.c., partner handlowy Philips Lighting Poland S.A., działa na rynku o czerwca 2009. Firma została powołana na potrzeby organizacji Karkonoskiego Festiwalu Światła, przez autorów projektu Janusza Stańczyka i Roberta Futerhendlera. Działalność LBL obejmuje, oprócz organizacji Festiwalu, projektowanie i sprzedaż oświetlenia firmy Philips, pokazy iluminacji elementów architektonicznych i przyrodniczych oraz pokazy iluminacji podczas eventów. Realizacja na terenie całego kraju.
Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów
zapraszają w dniach 18-19. września 2010r. w ramach Festiwalu „Muzykalia Staniszowskie”
na Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego na Dolnym Śląsku.
18. września (sobota) 2010, o godz. 19.00
Recital fortepianowy „Misterium dźwięku”
Wernisaż wystawy „Święci,
święte i sny o przeszłości” z obrazami Mariusza Mielęckiego
Miejsce: Sala Balowa Pałacu Staniszów
Wstęp wolny
Mariusz Mielęcki urodził się w 1956 roku w Gdyni. Na początku drogi twórczej stworzył szereg obrazów i rzeźbiarsko - malarskich kompozycji przestrzennych. W 1992 roku przeniósł się z Sopotu do Michałowic, gdzie związał się z Teatrem Cinema. Zajmuje się malarstwem. Do jego najbardziej znanych dzieł należą obrazy z cyklu „Gotyckie sny”. W 2006 przeprowadza się do Kwieciszowic, tutaj powstają kolejne cykle „ Zabawy Świętych” i „Rodzina Polska”. Swoją twórczość prezentował podczas licznych wystaw za granicą m.in. w Niemczech i Holandii. W ostatnich latach jego dzieła można oglądać również w Polsce, duża ich część znajduje się w prywtnych kolekcjach. Oglądanie obrazów Mariusza Mielęckiego to mozliwość obcowania z innym światem, którego rozpiętość rozciąga się pomiędzy dwoma przeciwległymi biegunami – mistycznego uniesienia i ostrzem obserwacji współczesnego świata.
19 września (niedziela) o godz. 19.00 Fundacja Forum Staniszów, Hotel Pałac Staniszów oraz Parafia p. w. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Sosnówce zapraszają na wyjątkowy koncert w ramach Festiwalu „Muzykalia Staniszowskie”:
„Muzyka synagog Jerozolimy, Nowego Jorku, Berlina i Wrocławia”
w wykonaniu:
Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem
miejsce:
Kościół p. w. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Sosnówce
cegiełka 15,-zł
Chór powstał w kwietniu 1996 roku z inicjatywy wrocławskiego dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także dzięki przychylności Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu.
Chór występuje regularnie w Polsce i za granicą. Brał udział w licznych Festiwalach m.in. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Koncertował na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie nad Menem. Uczestniczył w obchodach rocznicy Nocy Kryształowej w Hanowerze, Brunszwiku, Berlinie, Hamburgu i Görlitz.
Wykonywał koncerty z najsłynniejszymi kantorami świata: Josephem Malovanym z Nowego Jorku, Moshe Schulhofem z Miami, Roslyn Barak z San Francisco, Shmuelem Barzilaiem z Wiednia, Moshe Sternem z Jerozolimy /kantorem Wielkiej Synagogi/, Laszlo Fekete z Budapesztu, Davidem Ullmannem z Jerozolimy.
W roku 1998 ukazała się nakładem firmy Koch International płyta Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem zatytułowana Shalom. W swoim dorobku Chór posiada także wydaną w Niemczech płytę „Das verstummte Lied – die Musik der zerstörten Synagogen” - „Pieśń, która zamilkła - Muzyka zniszczonych Synagog”. W lutym 2001 wraz z Justyną Steczkowską, Mateuszem Pospieszalskim i jego orkiestrą oraz Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” wziął udział w nagraniu płyty „Alkimja” zawierającej tradycyjne pieśni żydowskie, w opracowaniu Romana Kołakowskiego i Mateusza Pospieszalskiego. W czerwcu 2006 r. ukazała się kolejna płyta Chóru z okazji jubileuszu 10-lecia działalności.
W latach 2002-2005 przygotował programy z saksofonistą jazzowym Piotrem Baronem, z norweską artystką Bente Kahan, z aktorami Teatru Polskiego we Wrocławiu. W roku 2005 Chór Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu wspólnie z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk oraz kantorem Josephem Malovanym wystąpił na Parieserplatz w Berlinie z okazji uroczystości odsłonięcia Pomnika dla Zamordowanych Żydów Europy.
W czerwcu 2008 r. odbył tournee po Estonii, występując na najważniejszych festiwalach m. in. w Tallinie. W 2009 r. na XI Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA przygotował nowy program: „Pieśni” Mordechaja Gebirtiga.
Krytyka muzyczna wyraża się o Chórze niezwykle entuzjastycznie, podkreślając wspaniałe umiejętności Zespołu, a także niepowtarzalną atmosferę koncertów.
Chór Synagogi Pod Białym Bocianem, jest jedynym profesjonalnym chórem synagogalnym w Polsce. Śpiewa utwory kompozytorów żydowskich, głównie muzykę synagogalną. Popularyzuje pieśni wybitnego wrocławskiego kantora, wykładowcy wrocławskiego Seminarium Rabinackiego w latach 1844-1889 Moritza Deutscha.